Fakturyon od dnešního dne podporuje EET a jako vždy to dělá přehledným a jednoduchým způsobem.

EET

V nastavení nově uvidíte položku EET, kde můžete používání této služby zapnout společně s nastavením automatického evidence uhrazených dokladů. V praxi to funguje tak, že když vytvoříte doklad s platbou v hotovosti a máte zvolenou automatickou evidenci, tak ihned po uhrazení dokladu je zároveň tato informace odeslána finančnímu úřadu. V případě, že nemáte zvolenu automatickou evidenci, musíte po uhrazení doklad ještě ručně zaevidovat.

V nastavení zároveň musíte nastavit vaše DIČ (ikdyž nejste plátci DPH) a číslo provozovny, které zjistíte na portálu eet. V portálu také získáte certifikát s heslem, který vložíte opět do nastavení ve fakturyonu. Datum platnosti certifikátu (va Fakturynu) je pouze informativní a nebudete aplikací na konec platnosti nijak explicitně upozorněni.

Jakmile je doklad odeslán do evidence, nelze jej již smazat ani upravovat některé položky. Pokud zaevidujete chybnou částku nebo dojde k vrácení hotovosti, musíte vytvořit opravný doklad se zápornou částkou a znovu jej zaevidovat do EET.

Údaje získané od finančního úřadu (FIK, BKP, PKP) jsou následně připojeny na výsledném PDF hned pod celkovou částkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.